Donald Trump sağlık durumunu Mehmet Öz’e açıkladı

Donald Trump sağlık durumunu Mehmet Öz’e açıkladı

27 Ekim 2016 0 Yazar: admin

Donald Trump, Mehmet Öz’e, doktoru Harold N Bornstein’ın kendisine verdiği 13 Eylül tarihli mektubu gösterdi.

Mektupta, Trump’ın sağlık durumunun “mükemmel” olduğu vurgulanıyor.

Ayrıca başkan adayının kolestrol düşürücü ilaç kullandığı ve kilo fazlası olduğu ancak sigara ve alkol kullanmadığı belirtiliyor.

70 yaşındaki ve 1 metre 90 santimetre boyundaki Trump, 116 kilo.

Trump, Mehmet Öz’ün “The Dr. Oz Show” adlı programında, “Kendimi, 30 yaşımdaki kadar iyi hissediyorum” dedi.

Banttan yayımlanan televizyon programı sonrası başkan seçilmesi halinde uygulayacağı ekonomi politikaları hakkında bilgi veren Trump, özellikle vergileri azaltarak ABD’nin yılda yüzde 4 büyümesini ve önümüzdeki 10 yılda 25 milyon kişiye iş imkanı sağlamayı hedeflediğini söyledi.

Clinton’a zatürre teşhisi konmuştu

ABD’de başkanlık seçimlerine iki aydan kısa bir süre kala başkan adayları Hillary Clinton ve Donald Trump’ın sağlık durumları Amerikan medyasında tekrar tartışma konusu olmuş durumda.

Pazar günü 11 Eylül anma törenleri sırasında rahatsızlanan Demokrat aday Clinton’a zatürre teşhisi konmuştu.

Hillary Clinton’ın doktoru ise Demokrat başkan adayının sağlık durumunun “ABD başkanlığı yapmaya uygun olduğunu” söylemişti.

Son gelişmeler öncesi anketlerde Trump’ın önünde görünen Clinton bir süre ara verdiği kampanya faaliyetlerine North Carolina’da devam ediyor.

Hillary Clinton son mitinginde yaptığı konuşmada Trump’ın Mehmet Öz’ün programında şov yaptığını belirterek, “İtiraf ediyorum: Asla rakibim gibi bir şovmen olmayacağım. Benim için bunda bir sorun yok.” dedi.

Clinton Twitter sayfasında yaptığı açıklamada da Trump’ın hala sağlık durumunu ayrıntılı şekilde açıklamadığını söyledi.