Defne Joy’un adli tıp raporu FETÖ’ye göre dizayn edildi

Defne Joy’un adli tıp raporu FETÖ’ye göre dizayn edildi

28 Kasım 2016 0 Yazar: admin

FETÖ soruşturması çerçevesinde tutuklanan Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde 14 Şubat 2011’de hayatını kaybeden Defne Joy Foster’ın dosyası ‘FETÖ’ bağlantısı nedeniyle raftan indirildi. Foster’ın raporu Adli Tıp Kurumu’nda FETÖ müdahalesi ile aylarca bekletildi. 15 Temmuz’dan 1 hafta sonra FETÖ’den tutuklanan dönemin Adli Tıp Kurumu Başkanı Prof. Dr. Haluk İnce, Foster’ın raporunu kuruma kendi atadığı uzmanlara inceletmişti. İşte ‘İNCE İNCE’ o süreç:

Atama örgütten

Prof. İnce, ilk olarak Kimya İhtisas Dairesi Başkanlığını 17 yıldır yürüten Faruk Biçer’i görevden alarak önce alkol birimine ardından da Adana’ya gönderdi. Yerine Celal Bayar Üniversitesi Adli Tıp Uzmanı Dr. Mahmut Aşırdizer atadı. Narkotik biriminin başındaki Nilay Derman’ı görevden alan İnce önce Diyarbakır’a daha sonra da Erzurum’a gönderdi. Narkotik biriminin başına ise Şenol Korkut getirildi. O birimin uzmanı Oya Tanç ile Zafer Gürpınarlı da pasif görevlere çekildi. Yerlerine Ümran Özkan ile Neval Akberber atandı. Görevi alkol biriminde çıkan analizleri rapora dökmek olan İsmail Kocağa da başka bir göreve atandı. Yerine iki yıldır kurumda çalışan bir memur getirildi.

Altan’ı aklamışlardı

Prof. İnce, raporları da FETÖ’nün işine yarayacak şekilde dizayn ettirdi. Aynen Turgut Özal’ın ölümü, Ergenekon ve balyoz da olduğu gibi Defne Joy raporunu da bu şekilde düzenlendi. İşte ölüm nedeni: Aldığı alkol ile astım ilacının yan etkisiyle kalp ritim bozukluğu. Foster’ın üzerinde bulunan spermin ise Kerem Altan’a ait olmadığı raporlanmıştı.
 

Ercan ÖZTÜRK