22 Temmuz 2019

Cinsel Problemlerinizi Bu Kılavuzla Çözüme Kavuşturun

ile admin

Cinsel yaşamda insanlar bazen nasıl davranacağını bilemezler. Özellikle de yeni evlenen çiftler arasında bu konu daha sık yaşanmaktadır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için de çiftlerin bir cinsel yaşam kılavuzu edinmelerinde fayda görülmektedir. Cinsel yaşam kılavuzu insanlara cinsel hayatlarında eşlerine nasıl davranmaları gerektiği hakkında son derece detaylı bilgiler veren bir kılavuzdur.

Cinsel Yaşam Kılavuzu Nedir?

Bu kılavuz içerisinde hem kadınların hem de erkeklerin her konuda bilgi edinebilecekleri şekilde hazırlanmıştır. Bir kadının erkeğe bakışı ya da erkeklerin kadınlara bakışı üzerine detaylı bir şekilde hazırlanan kılavuzlardır. Cinsel yaşamda yaşanan problemler ve bu problemlerin sorunları hakkında birçok öneriyi de bulabilirsiniz. Bir kadının cinsel isteksizlik sorununun nasıl aşılabileceğine dair detaylı bilgiler içermektedir.

Cinsellik Hakkında Her Şey Mevcut ?

Cinsellik hakkında yediden yetmişe her türlü bilgiyi bulabileceğiniz cinsel yaşam kılavuzu sizlere kaliteli bir cinsel hayatın nasıl olması gerektiğini anlatmakla birlikte, çocuk yapma dönemlerinde de sizlere her türlü bilgiyi vermektedir. Gebelik dönemlerinde cinsel yaşam nasıl olmalıdır sorusunun da cevabını bu kılavuzun içerisinde bulabilirsiniz. Cinsel hayata dair merak ettiğiniz her şeyi bulabileceğiniz bir kılavuzdur.

Cinsel yaşam doğanın bir gereği olarak bütün canlılarda görülen bir sistemedir. Cinsel yaşam bazen istenilen şekillerde yön almayabilir. Hayatın, neslin devamı için cinsellik gerekli olmakta ve devamı önem arz etmektedir. Cinsel yaşam; insanların düzenli olarak cinsel arzularını tatmin etmek için karşılıklı farklı cinsin birleşmesidir.

Cinsel Yaşam Problemleri Nelerdir?

Cinsel yaşam insan hayatının her evresinde gerekli olup bu insan anatomisi için bir ihtiyaçtır. Düzenli olarak devam eden cinsel yaşamlarda hiçbir problem ile karşılaşılmamaktadır. Fakat her zaman cinsel yaşamlar yolunda gitmemektedir. Cinsel yaşam problemleri olarak gerek iş hayatı gerekse normal hayatta insanın önüne birtakım engeller çıkmaktadır. Psikolojik ya da farklı etmenlere bağlı olarak birtakım olumsuzluklar söz konusu olabilmektedir. Cinsellikte isteksizlik, ereksiyon olamama, sertleşememe, acı, korku başta olmak üzere çeşitli sorunlar önümüze çıkmaktadır. Cinsel yaşamdaki problemler çiftler arasında sorun teşkil etmekte ve çoğu zamanlarda bu başarısızlıkla sonuçlanmaktadır.

Cinsel Problemler Nasıl Tedavi Edilir?

Cinsel yaşam problemleri aşılamayacak sorunlar olmayıp kesinlikle uzman hekimlere danışılmalıdır. İnsanda utangaçlık duygusu uyandırabilen bir sorun olsa da hiç çekinmeden bunu doktorunuza anlatmalısınız. Düzenli kontroller ile bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Cinsel yaşam belli bir dönem sağlıklı bir şekilde atlatılabilmesi için evli çiftlerde bir düzene ihtiyaç vardır. Özellikle de çocuk sahibi olmak isteyenler bu düzene mutlaka ihtiyaçları olduğunu bilmek zorundalar. Cinsel yaşam rehberi edindiğiniz de ya da kendinize bu tarz hazırladığınızda daha mutlu bir evliliğin adımlarını da atmış olacaksınız. Bu rehber sayesinde evlilik esnasında neler yapabileceğiniz ve cinselliği nasıl yaşayacağınıza dair her konuda bilgi sahibi olacaksınız.

Cinsel Yaşam Rehberi Nedir ?

Cinsel yaşam rehberi içerisinde bir erkekle ya da kadınla nasıl konuşmanız gerektiği, dokunuşların insanları nasıl etkilediği, ön sevişmenin nasıl olması gerektiği gibi birçok konu mevcuttur. Bu bilgilere vakıf olduğunuzda çok daha kaliteli bir cinsel yaşamınız olabilmektedir. Bu anlamda sizlere uzmanlar da bu konuda büyük bir destek verebilirler.

MONOTONLUK İLİŞKİNİZİ BİTİREBİLİR!

Cinsel hayatınızı sadece belirli kalıplar içerisinde yaşamak sizleri oldukça monotonlaştıracak ilişkinizin belli bir süre sonra çatırdamaya başlamasına neden olacaktır. Cinselliğinizi etkili bir şekilde yaşamak istiyorsanız içerisinde bulunduğunuz kalıplardan uzaklaşmalı ve cinsel yaşama daha farklı pencerelerden bakmalısınız. Cinsel yaşam konusunda kendinizi her geçen gün yetiştirmelisiniz.

Cinsellik çoğumuzun konuşmaktan hatta duymaktan bile çekindiği bir konudur. Toplumun bize yüklediği roller belirler cinsel hayatımızı. Beklentiler çok farklıdır kızlar ve erkekler için. Erkek sorular sormaya başlayınca delikanlı oluyor diye övünülür, kızlar soru sorunca ayıplanır, üzerinde baskı kurulur. Kendilerini çaresiz ve bilinçsiz hissederler.

UZMAN GÖRÜŞLERİ ÇOK ÖNEMLİ!

Peki, cinsel yaşam bilgileri nereden alınır? Kime danışılmalı, kimden yardım istenmelidir? Sağlıklı bir cinsel hayat için cevaplanması gereken sorulardır bunlar. Cinsellikle ile ilgili bilgi almak istediğimizde en çok uyguladığımız yöntem, bir büyüğe veya bir arkadaşa gitmektir. Onların duyduklarına ve tecrübelerine güvenilir. Kitap, dergi gibi görsel yayınlarda elimizin altındadır. Hâlbuki yapılacak en doğru iş, jinekolog, psikolog, evlilik danışmanı gibi uzman olan kişilere danışmaktır.

İLK ÖNCE UZMAN KİŞİLERE DANIŞIN!

Evlilik esnasında yaşanan bazı sorunlar ergenlik döneminde edinilen yanlış bilgiden kaynaklanmaktadır. Evlilik öncesi cinsellik, hamilelik, cinsel yollarla geçen hastalıklar gibi konularda doktora başvuran çiftlerde korku ve endişe görülmemektedir. Unutulmamalıdır ki hangi yaşta olursanız olun yaşayacağınız cinsellikle ile ilgili tıbbi bir sorun, uygulanacak basit bir ilaç tedavisi ile geçebilecekken zaman geçtikçe ciddi hastalıklara dönüşebilir.

Cinsel hayat hakkında merak edilen sorular bireylerin cinsel hayatı için oldukça önem taşır. Merak edilen ve cinsel hayat hakkında öneme sahip olan cinsel yaşam soruları şu şekilde ele alınabilir.

SÜRTÜNME YOLU İLE HAMİLE KALINIR MI?

Genç kızların merak ettiği cinsel yaşam soruları başında olan sürtünme yoluyla hamile kalır mıyım gibi sıkça sorulan sorular öne çıkıyor. Benzer şekilde bakireyken gebe kalabilir miyim, ya da ilk cinsel ilişkide canım çok yanar mı gibi sorular da gençlerin sorduğu sorulardandır. Kızlık zarı hakkında oldukça fazla soru sorulurken kızlık zarının kaç santim olduğu tampon kullanmanın faydalı olup olmayacağı gibi sorular da öne çıkıyor. Mastürbasyon hakkında daha birçok soru sorulmaktadır.

FARKLI SEKS SORULARI NELERDİR?

Aynı zamanda seks için en ideal yaş hangi yaştır ve seks yapıp yapmadığını annesinin ve ailesinin anlayıp anlamayacağını da soranlar vardır. Jinekoloğa gitsem bakire olmadığım anlaşılır mı gibi sorular da gençlerin kafasını kurcalayan sorular tandır. Oral seksle hamile kalır mıyım, cinsel bölgedeki kılları almalı mıyım ve anal seks zararlı mıdır gibi sorularda sıkça sorulan sorulardandır.

Eşinizle özel olarak paylaştığınız ve yüksek haz aldığınız en güzel paylaşım cinselliktir. Eşiniz ile paylaşımlarınızı daha da kuvvetlendirmede etkili olmaktadır. Evliliklerin hayati ve en önemli parçası olan cinselliklerin çok sağlıklı ve düzenli olarak yaşanması gerekmektedir. İletişim düzeyinin yükselmesinde de çok etkilidir. Tutku ile birbirlerine bağlanan çiftlerin sırrı cinsel hayatlarının çok başarılı olmasından kaynaklanmaktadır.

DOKTORUNUZDAN ÇEKİNMEYİN!

Tutku ve romantizmi bir arada yaşatan cinsellikte yaşanabilecek sorunların mutlaka önemsenmesi gerekmektedir. Cinselliği hep ayakta tutmak için sorunların ivedi bir şekilde çözülmesi şarttır. Bunun için cinsel yaşam doktoru çok faydalı olmaktadır. Bastırılmış konuların açık ve net bir şekilde konuşulması gereken yer kesinlikle bir doktorun yanıdır. Bu nedenle rahat bir şekilde sorunlardan bahsedilmelidir.

HER GÜN CİNSEL İLİŞKİ SPERM SAYISINI DÜŞÜRÜYOR!

İki ya da üç günde bir girilen cinsel ilişkiler sperm sayısının hareketliliği açısından çok önemlidir. Her gün yaşanan birlikteliklerde sorunlar olabilmektedir. Meninin hacminin düşmesine ve sperm sayısının azalmasına sebep olmaktadır. Cinsel ilişkiye çok ara vermek de doğru değildir. Cinsel yaşamınızın çok daha sağlıklı ilerlemesi için mutlaka uzmanlar ışığında hareket edilmesi en doğru yol olmaktadır.