25 Ağustos 2021

Cinsel ilişki ne sıklıkla yaşanmalı

ile admin

İnsanoğlunun hayatında devasa yükseklikte öneme sahip eşeysel ilişki ne sıklıkta yapılmalıdır? Bu probleminin cevabı, kişiye nazaran değişkenlik göstermekle beraber birtakım temel noktalar değişmemektedir. Bu yazımızda sizler ile cinsel ilişki sıklığı ile alakalı olarak doğru kararı vermek adına bakmamız gereken referans noktalarından bahsedeceğiz.

Kişi ergenlik döneminde keşfetmeye başladığı cinsel istek ve tatmin hissiyatını tam manası ile yaşayamaz ise ileri dönemlerde partneri ile fazlaca sık beraberlik arzulayabilmektedir. Bu toplumumuzda oldukca sık görünen bir durumdur. Çiftlerden birinin diğerine göre çok daha çok hevesli oluşu, cinsi yaşamı daha azca arzulayan taraf için eziyete çevirebilir. Cinsel ilişki, partnerler içinde tabu olmaktan çıkmalı ve çift tam bir diyalog halinde olarak istek yada çekincelerini rahatça dile getirebilmeli, aksi durumda isteksiz bir cinsel birleşme yaşayan kişinin psikolojisinin bozulması fazlaca mümkündür.

Çift arasında, eşeysel ilişki sıklığının belirlenmesi gerekmektedir. Bu demek değildir ki haftada şu kadar yada ayda şu kadar benzer biçimde bir belirleme değil, kişiler hastalık duydukları sıklık derecesi var ise bunu dile getirerek daha az olması beklentisini karşı tarafa aktarabilmeli ve bu yönde iyileştirmeler yapılmalıdır. Cinsel ilişkinin sıklığını etkileyen bir öteki unsur, iki taraf fazlaca istekli bulunmasına rağmen tahriş şeklinde bazı istenmeyen durumların oluşmasıdır. Tahriş olan eşeysel organlar ciddi enfeksiyonlara sebep olacağı için cinsel birleşim için bu mevzu da göz önünde tutulmalıdır.

Cinsellik Sırasında Kalp Durur Mu?

Cinsellik bir çok zaman sağlığa çok faydalı bir aktivitedir. Elbette her iki cinsiyette bir çok zaman şu soruyu kendi kendine sormuştur. Cinsellik esnasında kalp durur mu? Meydana getirilen araştırmalara bağlı olarak bu durumdan hanımefendilerin, erkeklerden daha azca korkması gerekiyor. Evet erkekler cinsellik esnasında kalp krizine daha yatkın. Yapılan bir inceleme gösterdi ki 4 bin 557 olaydan yalnızca 34 tanesi seks sonrası kalp durması ile yüz yüze kaldı ve bu durumla baş başa kalan kişilerin 32 tanesi ile erkekti; kısaca büyük bir risk grubunu erkekler oluşturuyor. Kalp krizi sırasında kişi bilincini yitiriyor, kalp masajı sağlanmazsa şahıs yaşamını yitirebiliyor. Bu yüzden kalp krizi ile ilgili bütün gerçeklerden haberdar olmalısınız.

Cinsellik Sonrası Kalp Durması Hakkında Bilgiler

Cinsellik sonrası kalp krizi, standart kalp krizi ile aynı biçimde emareler gösteriyor. Sol kolda uyuşma, soluk darlığı, kusma, baygınlık ve daha birçok unsur aynı halde gerçekleşiyor. Bu yüzden bu durumlarla baş başa kaldığınızda partnerinizi bilgilendirmek zorundasınız. Çünkü kalp krizi esnasında, hastaya masaj yapılmazsa geçen her saniye arasında hastanın kalma şansı yüzde on oranında azalıyor. Özellikle kalp masajı ilk bir dakika içinde gerçekleşirse hastanın hayatta kalma ihtimali üç katına dahi çıkabiliyor. Kalp ve damar sorununuz olduğu şekilde partneriniz ile sık sık bir araya geliyorsanız; ilaçlarınızı doktor tavsiyesinde kullanın. Aynı zamanda partnerinizin kalp masajı öğrenmesini sağlayın. Herhangi bir korku durumunda hayatta kalma olasılığını bu sayede üst seviyeye çekebilirsiniz. Cinsellik sonrası kalp durması gibi sorunların önüne geçmek için bilgili olmak koşul.

Cinsellik Sırasında Kalp Krizi

Gençlerde bu vaziyet nadir bir biçimde gözlemleniyor. Ortay yaş ve üstü ise seks sırasında kalp krizi mevzusunda aslolan risk grubu olarak ele alınıyor. Kişilerin haiz olduğu hastalıklar, burada büyük bir öneme haiz. Şayet yaşamsal riskler taşıyan bir hastalığınız bulunuyorsa doktorunuzdan malumat edinmeyi, bu konu hakkındaki partnerinizi eğitmeyi göz önünde bulundurmalısınız. Hayatta kalmak sizin elinizde, daha birçok gece, istek dolu dolu birliktelik yaşayacaksınız. Modern tıp sizlere çözüm sunmaya devam edecek.