Cinsel gücü artıran gıdalar!

Cinsel gücü artıran gıdalar!

10 Aralık 2014 0 Yazar: admin

Fox TV’de sağlık ve yemek programı yapıyorum. Bu haftaki konumuz, cinsel gücü artıran yiyeceklerdi. Tahmi- nimden fazla ilgi gördüğü için burada da aynı konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Birazdan vereceğim tarifler ya da yiyecekler hem kadınlar hem de erkekler için aynı özelliği gösterir. Afrodizyak gıdaların cinselliği tetikleyen hormonlar üzerinde etkisi var. İşe, aşağıdaki sorulara cevap vererek başlayalım.

1-Egzersiz yapmak cinsel gücü artırır mı?
Egzersiz yapmak, doğadaki en büyük afrodizyaktır diyebilirim çünkü hafif olarak yapılan egzersizlerden sonra bacaklardaki damarlar genişler ve kan dolaşımı hızlanır.
2-Alkol cinsel gücü azaltır mı?
Sürekli alkol tüketimi, cinsel hayatımızın en büyük düşmanıdır. Alkol vücutta fazla yağlanmaya sebep olur bu da beraberinde birçok sorun getireceği gibi cinsel hayatı da kötü etkiler.
3-Stres cinselliği etkiler mi?
Stresli bir günün ardından vücüttaki bazı hormonların daha çok çalışması yüzünden damarlarda büzüşme olur ve kan dolaşımı azalır. Buna bağlı olarak cinsel isteksizlik meydana gelir. Akşam eve gelirken işi, iş yerinde bırakıp, kafanıza bir şey takmamaya çalışın.
4-Sigara cinsel gücü azaltır mı?
Sigaranın içindeki birçok kimyasal madde, kan dolaşımını yavaşlatır. Özellikle cinsel organlardaki kan dolaşımının yavaşlamasından dolayı bu bölgelerde duyarlılık azalır.
5-Uykusuzluk da stresi tetiklediği için cinsel gücü azaltır.

Hepimizin derdi aynı

Egzersiz yapmaya zaman bulamıyoruz, şehrin bütün stresini üzerimizde taşıyoruz, alkol ve sigara kullanıyoruz. Dolayısıyla cinsel hayatımız da olumsuz yönde etkileniyor. Ancak beslenme programınıza katacağınız birkaç gıda cinsel hayatınızı renklendirebilir.
Tarçın, cinsel gücü artırır ve vücudu dengeye sokar. Nane, zahter, zencefil, maydanoz, kişniş, kırmızı biber, kabak çekirdeği, çam fıstığı da afrodizyaktır. Her öğünde birkaçını tüketmeye çalışın.

Özel tarif

Baharatçınıza bir kavanoz kestane balı alıp gidin. İçine 3 kaşık arı sütü, 3 kaşık arı poleni, 3 kaşık çakşır (çok faydalı ve sperm artırcı bir köktür), biraz ginseng, bir avuç da kırık fındık ekletin. Sabahları 1-2 kaşık yiyin.

Özgür Şef