Başlıca vajinismus belirtileri…

Başlıca vajinismus belirtileri…

27 Ekim 2016 0 Yazar: admin

Vajinismus, cinsel ilişkinin ilk gününde tam ilişkiye başlarken belirtisini gösterir ve ani kasılmalara sebep olarak cinsel ilişkiyi birden sonlandırmaktadır. Böylece cinsel birleşme (penetrasyon) olanaksız hale gelir.

Bilinçaltına yerleşmiş yanlış cinsel bilgilendirmeler, bu denli korkuların sebeplerindendir. Bu durum hafife alınsa da kadınlarda hem fiziksel hem de psikolojik sorunlara yol açmaktadır.

Başlıca vajinismus belirtileri şu şekilde sıralanabilir:

• Partneri ile cinsel ilişkiden korkma ve birleşmeyi dahi deneyememe

• Cinsel birleşmenin ağrılı gerçekleşmesi (disparoni)

• İlişki sırasında bacaklarını kasma

• Değişik pozisyonlarda cinsel ilişkiye girememe

• Cinsel ilişkinin yarım olarak gerçekleşmesi

• Jinekolojik muayenelerden korkma ve çekinme gibi şikayetler vajinismus belirtileri arasındadır.

Ülkemizde her 10 kişiden birisi vajinismus tedavisi görmektedir. Vajinismus problemine sahip bayanlar, partneri ile sevişmelerinden zevk alabilir, hatta eşinin uyarıları ile orgazm olabilirler. Fakat zaman içerisinde ilişki denemeleri azalmakta ve sıkıntılar artmaktadır. Denemelerin azalması ile birlikte kişiler de cinsel ilişkiden uzaklaşma ve isteksizlik ortaya çıkabilmektedir. Tedavi olmayan çiftler kendilerini bu şekilde kabul ederek evliliklerine ilişki olmaksızın devam edebilmekte veya evliliği sonlandırmaya kadar gidebilmektedirler.

Vajinismus tedavisine başlama da en önemli unsur güvendir. Vajinismus tedavisi İstanbul merkezli olup, Ankara ve İzmir şehirlerinde de yapılır. Ayrıca bu şehirler de vajinismus tedavisi ile ilgili merkez araştırırken yeterli güvenin oluşmasında, internet araçları yani sosyal medya önemli bir yol gösterici araçtır.

Vajinismus tedavilerinde kesin çözüm profesyonel destek almaktan geçer!

Ayrıntılı Bilgi İçin http://www.vajinismus.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.