22 Ocak 2016

Başhekimi silahla tehdit eden polise 39 yıl hapis istemi

ile admin

Çorum’da özel hastanenin başhekimini silahla tehdit edip, odaya giren sekreteri rehin aldığı iddiasıyla tutuklanan polis memuru hakkında 39 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bahçelievler Mahallesi’ndeki özel hastaneye giden, burada başhekim Op. Dr. Ömer Akkaş’ı silahla tehdit edip, sekreter Ayten Karakaş’ı rehin alan Sinop’ta görevli polis memuru Selim E. (43) hakkında cumhuriyet savcısı tarafından iddianame hazırlandı.

Sanık hakkında 39 yıla kadar hapis cezası isteyen cumhuriyet savcısının hazırladığı iddianamede, yürütülen soruşturma sonucunda şüphelinin bir yakınının olay tarihi veya öncesinde söz konusu hastanede tedavi görmediğinin anlaşıldığı belirtildi.

Şüphelinin müştekiye karşı silahla yağmaya teşebbüs ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma eylemlerini gerçekleştirdiği ifade edilen iddianamede, “Yapılan araştırma sonrasında sanık Selim E’nin herhangi bir yakınının söz konusu hastanede ameliyat olmadığı ve vefat etmediği anlaşıldı. Sanık hastaneye, Almanya’da yaşayan kız kardeşi için Türkiye’ye döndüğünde sağlık durumu raporu alınmasıyla ilgili görüşmeye gitti” değerlendirmelerinde bulunuldu.

Cumhuriyet savcısı, bu kapsamda sanığın yağmaya teşebbüsten 11 yıl, silahla tehdit ve hürriyetinden yoksun kılma suçundan her iki müşteki için ayrı ayrı 14 yıl olmak üzere toplam 39 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

İddianamenin Çorum Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildiği, yargılamanın önümüzdeki günlerde başlanacağı bildirildi.

Öte yandan, Selim E. hakkında nisan ayında işlediği benzer bir suçtan dolayı Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesine dava açıldığı öğrenildi.

Çorum’da 10 Kasım’da Bahçelievler Mahallesi’ndeki özel hastaneye giden Selim E, başhekim Akkaş’ı silahla tehdit edip odaya giren sekreter Ayten Karakaş’ı rehin almıştı. Yaşanan arbede sırasında ateş alan silahtan çıkan kurşunun sol elini sıyırması sonucu Akkaş hafif yaralanmış, zanlı hastane personelince etkisiz hale getirilerek polis ekiplerine teslim edilmişti.