Son yıllarda bir fazlaca popüler hale gelen Bali Masajı nedir sorusuna Asya kökenli yenilenme işlemi cevabı verilebilir. Enerjinin açığa çıkması sağlanırken kişinin tekrar doğmuş şeklinde rahat olmasının sağlandığı da ifade edilmektedir. Bununla birlikte kısaca ifade etmek gerekirse Bali masajı nedir sorusu Endonezya’nın Bali Adası’ndan gelir. Geleneksel bir tıp sistemine dayalı olup vücudun her yönüyle rahatlatılması amaçlanır. Ayak parmaklarından başlayarak saç derisine kadar ilerleme konsepti vardır.

Kökeni çok eskilere dayanan Bali masası nedir sorusuyla birlikte işlemlerle neler getirdiği de merak edilir. Özellikle hangi tekniklerin kullanıldığı ve iyi mi yapıldığı da çok fazla bilinmemektedir. Bali masajı nasıl yapılır diye bakıldığında hem elle terapi aynı zamanda yağ ile uygulama görülür.

Birçok masaj işlemine kıyasla çok daha sert el teknikleri var olduğu da gerçektir. Akupunktur öncesinde dahi uygulanan akupresür tekniği mevcuttur. Vücut, meridyenler ve belirli noktalara bu şekilde ayrılır. Daha sonra hassas bölgelere basınç uygulanmasıyla masaja başlanır. Bali masajı nasıl yapılır sorusu bir fazlaca zahmetlidir. Sert ve nazik bir şekilde sıvazlamanın yanı sıra perküsyon ve esnetme teknikleri de belirli aralıklarla kullanılır. Cilt germe ile de vücudun rahatlaması mümkün olmaktadır.

Darbe tazyikleriyle kas altı bölümlerde doku rahatlamaya adım atar. Lenf sisteminin uyarılması da bu şekilde olur. İşlemler esnasında Jojoba ile beraber susam ve Hindistan cevizi yağlar çokça kullanılır. Bali masajı iyi mi yapılır için bu yağların olması da şarttır. Bu yağlarla beraber Endonezya’ya özgü esansiyel yağlar bulunur.

Bali masajı fiyat durumlarına bakılmaksızın rahatlamak isteyenler için idealdir. İşlem sırasında zencefil, bal ve yoğurt karışımları da değerlendirilebilir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirip iştah açıcı yönü de vardır. Adet dönemine ilişkin sancıların çok daha az olmasını da bu masajla sağlamak olasılık dahilindedir. Kan dolaşımının hızlanması için önemli bir etkiye sahip olan masajla beraber psikolojik sorunlarda giderilebilir.

Özellikle depresyon ve stres durumlarında Bali masajı fiyat ne olursa olsun tercih edilebilir. Cildin çok daha canlı olması, kuruluk durumunun geçirilmesi ve hücre yenileme hali de kazandırılır. 2 saat kadar devam eden Bali masajı fiyat durumunda ise değişkenlikler olabilmektedir. Kullanılan tekniklerle birlikte yağlara göre de fiyatlarda azalma-artma olabilir.