9 Ocak 2015

Bakan Müezzinoğlu’dan “17 Aralık” göndermesi

ile admin

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti hükümetine yönelik yapılan 17 Aralık operasyonlarına esprili bir şekilde göndermede bulundu. Kendisine hediye edilen sandığın içini gösteren Bakan Müezzinoğlu, “Arkadaşlar, şöyle tutayım da yanlış bir yorum yapılmasın” dedi. 

Bakanlığı tarafından 21 milyon liraya yaptırılan 100 yataklı Tosya Devlet Hastanesi’nin açılışı için Kastamonu’ya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, açılış sonrası Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin’i makamında ziyaret etti. Kazım Şahin ile bir süre belediye binasında görüşen Bakan Müezzinoğlu, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Görüşmenin ardından Başkan Şahin, Bakan Müezzinoğlu’na Tosya’nın yöresel ürünlerinden oluşan hediye sepeti ile sandık hediye etmek istedi. Bu esnada Bakan Müezzinoğlu, basın mensuplarına sandığın içerisini göstererek ‘arkadaşlar, şöyle tutayım da yanlış bir yorum yapılmasın’ diyerek AK Parti hükümetine yönelik 17 Aralık’ta düzenlenen operasyonlara esprili bir dille atıfta bulundu. Bunun üzerine salondakiler bir süre gülüştü.

“AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ, TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA MARKA OLMUŞ BİR ANLAYIŞTIR”

Daha sonra Bakan Müezzinoğlu, Tosya ilçesinden hareket ederek Kastamonu Belediyesine geldi. Burada belediye personeli ile Kastamonu halkı tarafından karşılanan Bakan Müezzinoğlu, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Belediye tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti belediyeciliğinin Türkiye’de ve dünyada marka olmuş bir anlayış olduğunu belirterek, bakanlık olarak yerel yönetimlerden sağlıklı şehirler oluşturmalarını istediklerini söyledi.

Sağlıklı şehirlerin, orada yaşayan bireylerin sağlığı açısından önemli olduğuna dikkat çeken Bakan Müezzinoğlu, “O nedenle belediye başkanımızdan sağlıklı su, sağlıklı çevre, parklar, yürüyüş alanları, yeşil dokuyu geliştirmesi, çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize, bütün kesimleri kucaklayan hizmetler etmesini temenni ediyoruz. Zaten, bu anlamda AK Parti belediyeciliği, Türkiye’de ve dünyada marka olmuş bir anlayış. İnşallah, bu marka anlayışını, değerli belediye başkanımız ve ekibi, Kastamonu’ya da yansıtacak ve Kastamonu’nun bu güzel çehresi, yarınları da çok daha güzel olacak. Ben tekrar kendisine hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

KASTAMONU DEVLET HASTANESİ’NİN YAPIMI

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’de 403 tane hastane inşaatının olduğunu ve bunların 216’sının TOKİ vasıtasıyla yapıldığını belirten Bakan Müezzinoğlu, bu inşaatların 26-27’sinde müteahhit sorunu yaşadıklarını açıkladı. Bu yüzden bazı illerde hastanelerin tamamlanmasının sürenin uzayabildiğine işaret eden Bakan Müezinoğlu, şunları kaydetti: “İnşallah, temennim Kastamonu’da böyle bir sıkıntı yaşamayalım. İhaleye de itiraz olmazsa bu yıl temelini atmayı hedefliyoruz. Tabi, buradaki temennimiz ve duamız, inşallah, sağlıklı bir müteahhit ve kazasız, belasız hızla tamamlanacak bir süreç. Genelde, iyi bir müteahhidi yakaladığınızda taahhüt edilen süreden de daha erken bitirebiliyorlar. Biz de onlara destek oluyoruz. Ama tabi, ihale bu. İhale müteahhidinin dinamikleri, bizi bazı illerimizde zora sokabiliyor”

Ziyaretin sonunda Bakan Müezzinoğlu’na, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş tarafından Kastamonu’nun yöresel ürünlerinden oluşan hediye sandığı takdim edildi.

“MİLLETİN SAĞDUYUSU VE VİCDANI ASLA YANLIŞ YAPMAZ”

Belediye ziyaretinin ardından Bakan Müezzinoğlu, AK Parti Kastamonu İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada partililer tarafından karşılanan Bakan Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yaklaştığını hatırlatarak, bu konuda partililerden destek istedi.

Partilileri, önlerinden Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin olduğunu anlatan Bakan Müezzinoğlu, “Bizde, milletimize verdiğimiz sözleri tutmak ve bu ülkeyi ve bu milleti hak ettiği muasır medeniyetler seviyesinde, dünya milletleri arasında yani dünyaya yön veren bir masa var. O masanın asli unsuru haline getirme gibi bir görevimiz ve sorumluluğumuz var. İnşallah bunu 2023 hedefinin yakaladığımızda bunu da oturtmuş olacağız. Bu anlamda sayın başbakanın çizdiği vizyondan rahatsız olanlar var. Ülkeyi bugün getirdiği noktadan o hedefe taşımasından da rahatsız olanlar var. O hedefe gelmiş bir Türkiye’nin gücünden şimdiden korkanlar var. Bunun dışarıda korkanları anlamakta zorluk çekmiyoruz. Ama ne yazık ki içeride de korkanlar var. İçeride Türkiye’nin büyümesinden, gelişmesinden, istikrarından, kalkınmasından, çağdaş medeni bir ülke olmasından, hukukun demokrasisinin daha güçlü yerleşmesinden rahatsız olanlar var. Onu anlamakta zorlanıyoruz. Ama bu milletin sağduyusu, bu milletin vicdanı asla yanlış yapmadı ve yapmaz” dedi.

“BU MİLLET BİZE, ŞİMDİYE KADAR HİÇ YANLIŞ YAPMADI”

12 yıldır AK Parti hükümetine yönelik yapılanları anlatan Bakan Müezzinoğlu, şunları söyledi: “Kapalı kapılar arkasında kim, hangi oyunu yaparsa yapsın, hangi tezgahı kurarsa kursun recep Tayyip Erdoğan’a bu millet dedi ki: ‘Ben, sana inanıyor, sana güveniyor, milletçe senin arkandayım’ dedi. Ogün bugün bu millet bize, hiç yanlış yapmadı. Bizde bu millete yanlış yapmamak için nitekim gece gündüz çalışıyoruz. Bu ülkeyi, bu milleti hak ettiği muasır medeniyetler seviyesi üzerine inşallah taşıyacağız”

Türkiye’nin milli bütçesinin 230 milyar dolardan 850 milyar dolara getirdiklerini ifade eden Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti: “Hedefimiz ise, 2 trilyon dolarlara gelen bütçeyi oluşturabilmektir. Kişi başına düşen milli gayri safi payı 20 bin dolarları üzerine taşıyabilmektir. Üçüncü havaalanları, üçüncü boğaz köprüsü, şehir hastaneleri ile Türkiye’yi bölgenin merkezi ve dünyaya yön veren bir ülke haline taşıyabilmektir. Bundan rahatsız olanların bir kısmını anlayabiliyoruz. Bir kısmını anlamakta zorlansak ta Türkiye’nin geçtiğimiz 150 yıllık tarihini yeniden taşıyacak bir vizyona yakaladık. Önümüze tuzaklar kuruyorlar, önümüze tezgahlar çıkartıyorlar, iftiralar, dedikodular, edebe, ahlaka, hukuka uymayan birçok yanlış yapıyorlar. Ama bu milletin vicdanı var ya, bu milletin sağduyusu var ya o yanlış yapmaz. İşte bir 30 Mart’ı yaşadık. Bütün akla hayale gelmeyen dönemin Başbakanı diye iddianameler hazırlayacak noktaya kadar tuzak kurabilen bunun uluslararası boyutu var, içeriden var, dışarıdan var, Pelsinvanya’sı var yani var oğlu var. Ama bütün bunlara rağmen bir inandığımız rabbimiz var, iki güvendiğimiz milletimiz var. Güvendiğimiz milletimizle bu yolculuğa onlarla birlikte çıktık, bu yolculuğa onlarla devam edeceğiz. Bize düşen millete yanlış yapmamaktır. Bize düşen milleti kucaklamak”

Bakan Müezzinoğlu, şöyle devam etti: “CHP’nin de güvencesi biziz, MHP’nin de geleceğe umutla ve güvenle bakacağı adres biziz. Milli duruşu dünyaya en iyi temsil eden anlayışın vasıfları biziz”

AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen ise, Bakan Müezzinoğlu’nun Kastamonu’nun sağlık konusundaki yapılanmasında büyük desteklerinin olacağını inandıklarını ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Av. Metin Çelik de, Bakan Müezzinoğlu’ndan Kastamonu’nun önünü açacak büyük projeler konusunda destek istedi. Ayrıca Çelik, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kastamonu’dan yüzde 60 gibi bir oy beklediklerini belirterek, “Bunu aşacağımıza gönülden inanıyoruz. Bundan sonraki seçimlerde de çok daha güçlü olacağız. Çünkü Kastamonu Belediyesi artık AK Parti kadroları tarafından yönetilecek. Bu yüzden bundan sonraki çalışmaları hem merkezden hem de ilçelerden güçlü bir şekilde yürüteceğiz” dedi.

Parti ziyaretinin ardından Bakan Müezzinoğlu, Çatalzeytin’de 1 Haziran Pazar günü yapılacak yerel seçimler nedeniyle partisinin adayına destek vermek için bu ilçeye gitmek üzere hareket etti.