10 Aralık 2014

Bağ-Kur Kurum Personeli ve Hak Sahiplerinin Reçeteleri Hakkında

ile admin

Bilindiği üzere SGK, Devredilen SSK ve Devredilen Emekli Sandığı personeli ve hak sahiplerinin ilaç temininde SGK ile sözleşme imzalayan tüm eczaneler www.emekli.gov.tr/online_islemler.html web adresinde Genel Sağlık Sigortası Reçete Kontrol Sistemi (Eczane Uygulaması) programını kullanarak reçete girişlerini yapmaktadırlar. Bu programda SGK ve Devredilen SSK personeli ve hak sahiplerinin reçeteleri SSK kurum başlığı altında, Devredilen Emekli Sandığı personeli ve hak sahiplerinin reçeteleri Emekli Sandığı kurum başlığı altında girilerek reçete kaydı yapılmaktadır.

Bilindiği üzere, Devredilen BağKur kurum personeli ve hak sahiplerinin ilaç temininde sistem kullanılmadan kurum personeli için sözleşme imzalayan eczanelerden reçeteleri karşılanmaktadır.

Bundan sonra, Devredilen BağKur kurum personeli ve hak sahiplerinin reçeteleri SGK ile sözleşme imzalayan tüm eczanelerden www.emekli.gov.tr/online_islemler.html web adresinde Genel Sağlık Sigortası Reçete Kontrol Sistemi (Eczane Uygulaması) programı aracılığıyla sisteme girişi yapılarak karşılanacaktır. Programda Kurum başlığı altında SSK seçilerek, personel sicil numarası (4 haneli olan sicil numaralarının başına 30 eklenecektir) ile beraber karne numarası veya sadece TC kimlik numarası girilerek reçete kaydı yapılacaktır.

İlgili mevzuat ve sistem birleştirilmesi tamamlanana kadar, SGK ve Devredilen SSK personelinde olduğu gibi, BağKur personeli ve hak sahiplerinden ilaç katılım payları elden eczane tarafından tahsil edilecektir.

Sicil numarası ve karne numarasında sorun olanların veya yeni sağlık karnesi verilenlerin liste halinde aynı ildeki SSK il müdürlüğüne yazı ekinde gönderilerek, Sağlık Karnesi paneline işlenmesinin sağlanması, sorunun devamı halinde Bilgi İşlem Daire Başkanlığı veya İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Tedavi Ödemeleri İşlemleri Şube Müdürlüğü ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Bilgi İşlem İrtibat : 0(312) 595 87 70 / 7942 (Hakan ERATİK)

İnsan Kaynakları İrtibat: 0(312) 207 86 5455

(Dursun KÖSE)

0(312) 207 84 30 (Nesrin ÇELİK)

11.09.2007 /

Duyurunun linki