22 Ocak 2016

Ayaktan teşhis ve tedavi yapan kurumların yönetmelik ve denetim sorunları toplantısı yapıldı

ile admin

Tümsad  ve İstanbul İl sağlık Müdürlüğünün düzenlediği Ayaktan Teşhis ve Tedavi Yapan kurumların Yönetmelik ve denetim sorunları toplantısı Barcelo Eresin Topkapı Hotelde yapıldı.

Toplantıya,

— İstanbul İl sağlık Müdür yardımcısı Tanı ve Tedavi Merkezleri Sorumlusu Sn. Op. Dr. Attila YILDIRIM

— İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Özel Tanı ve Tedavi Merkezleri Şube Müdürü Sn.  Uzm Dr. Ferah  CANKIRAN 

— Tümsad Yönetim kurulu Başkanı Op. Dr. Hicabi GÖKDERELİ, Tümsad yönetim kurulu üyelerimiz, İstanbul İlçe Sağlık Müdürleri ve bir çok kurum yetkilisi katıldı.

Toplantıda Tıp merkezi, Laboratavur Merkezleri, Görüntüleme Merkezleri, Poliklinikler ve Estetik Güzellik Merkezlerinin Denetimlerde yaşadığı sıkıntılar  ve 31.12.2015 Öncesi Labaratuvar yönetmeliği uyum sürecinde kurumların yapması gerekenler Uzm.Dr. Ferah CANKIRAN tarafından slaytlı anlatılarak ve madde madde yorumlarla birlikte Kuruluşların bu süreçde yapmasını gerektirecek işlemlerin tamamını dile getirmiştir. Toplantıya katılan sektör temsilcileride bir çok sorunlarını açıklığa kavuşturdu. Ayrıca  İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Özel Tanı ve Tedavi Merkezleri Şube Müdürü Uzm Dr. Ferah  CANKIRAN, toplantıya katılan her kurumdan gelen talepleri değerlendirmek üzere kurumların yaşadıkları sorunları yönetmelikler ve denetimlerde yaşanılan sıkıntıları Sektör katılımcımlarının önerdiği talepleri alarak Sağlık Bakanlığı ile istişare edileceğini özellikle vurguladı.

Detaylar için tıklayınız