27 Mart 2015

Astellas Pharma’dan iddialar hakkında açıklama

ile admin

Sitenizde “Eczacılara fiyat farkı almayın baskısı” başlıklı yer verdiğiniz haber için okuyucularınızın doğru ve yeterli bir şekilde bilgilenmesi adına açıklamamızı sizlere iletmek istedik.

Açıklama

20 Şubat  2015

ELIGARD 7.5 mg enjeksiyonluk çözelti için s.c. toz içeren şırınga ve çözücü içeren şırınga ve ELIGARD 22.5 mg enjeksiyonluk çözelti için s.c. toz içeren şırınga ve çözücü içeren şırınga isimli ürünlerimizde meydana gelen fiyat farkı ile ilgili bazı iddialar haberlerde yer almıştır. Okuyucuların doğru ve yeterli bir şekilde bilgilenmesi için konuya açıklık getirmenin yararlı olacağına inanıyoruz.

Astellas Pharma olarak hastaların ihtiyaç duydukları yenilikçi ilaç ve tedavilere erişimini sağlamak için hizmet veriyoruz. Bu faaliyetlerimizi, başta sağlık hizmetleri zincirinin temel halkalarından biri olan değerli eczacılarımız olmak üzere, bütün paydaşlarımızla ilişkilerimizi en yüksek etik standartlarda korumak ve geliştirmek sureti ile sürdürüyoruz. 

Tanıtım temsilcilerimiz görevleri sırasında Sağlık Mesleği Mensuplarına sadece ilaçlarımızın etki ve güvenlilik ile ilgili bilgilerini dengeli bir şekilde iletmekle sorumludur. Davranış ve etik standartlarını en üst düzeyde tutan şirketimizin, yasa ve mevzuatlara aykırı bir şekilde eczacılara yönelik herhangi bir yönlendirmede bulunması mümkün değildir. Herhangi bir temsilcimizin bu yönde bir davranışını kabul etmemiz de mümkün değildir. İddialar vesilesi ile bu konu temsilcilerimize bir kez daha hatırlatılmıştır.

Değerli eczacılarımızla ortak bir hedefi paylaşıyoruz. Bu hedef doğru ilacı ihtiyaç duyan hastaya ulaştırmaktır. Bu doğrultuda eczacılarımız ve temsilcileri ile uyum ve işbirliği içinde çalışmaya her zaman özel önem ve öncelik verdik. Bu önceliğimizi bundan sonra da koruyacağız.

Saygılarımızla,

Astellas Pharma

Eczacılara fiyat farkı almayın baskısı!

Türk Eczacıları Birliği (TEB), ilaç firması çalışanları tarafından doktorlara ilaç farkının eczacılar tarafından alınmayacağı, eczacılara ise almamaları gerektiği konusunda şikayetler geldiğini belirtti.