Ameliyatsız burun estetiğinde klinik seçimi

Ameliyatsız burun estetiğinde klinik seçimi

28 Kasım 2016 0 Yazar: admin

Ameliyatsız burun estetiği son yıllarda çok ilgi çekmeye başladı. Burun estetiği tüm estetik ameliyatlar arasında en çok tercih edilen bir ameliyattır. Ameliyatsız burun estetiğini birkaç dolgu ve botoks olarak düşünmemek gerekir. Çünkü burun sorunları oldukça fazla olmakla birlikte ameliyattan sonra kişiyi bedensel olarak rahatlatır.

Burun sorunlarını iki ana grupta inceleyebiliriz. Birincisi görsel sıkıntı, ikincisi nefes alma sıkıntısı. Ameliyatsız burun estetiği yöntemleri nefes alma sıkıntısı yaşayan kişilerde işe yaramaz. Çünkü çoğu sorun burun içi yapılarda olup ameliyat haricinde düzelmez. Görsel sıkıntısı olan kişilerin şikayetleri de çok çeşitlidir. Bazı görsel sıkıntılar ameliyatsız düzeltilebiliyor.

Ameliyatsız burun estetiği ile düzeltilme ihtimali olan görsel burun sıkıntılarının en başında burun üzerinde bulunan çukurlar gelmektedir. Kemik yapısında hafif bir çöküntü varsa dolgu ile düzeltilebilmektedir. Daha önce burun ameliyatı olmuş fakat ufak tefek çöküntüler mevcutsa tekrar ameliyat yerine dolgu tercih edilebilir. Dolgular minimum 1 yıl kalıcıdır. Ameliyatsız burun estetiğinde kullanılan diğer uygulama botoks’dur. Özellikle konuşurken burun ucu oynayan kişilerde botoks işe yarar.

Diğer ameliyatsız burun estetiği yöntemleri ip asma, peeling ve mezoterapi gibi yöntemlerdir. Bu yöntemler burun şeklini olduğu kadar burun yüzeyini de güzel göstermektedir. Ameliyatsız burun estetiğine karar vermeden önce hasta çok iyi analiz edilmeli ve detaylı bir bilgilendirme yapılmalıdır. Bu yöntemler burnu küçültmek ve şekil değişikliği için işe yaramaz. Kesin olarak burun estetiği ameliyatı gerekir.

Sonuç olarak, elbette internetten bilgi almak güzel ve faydalı ama bu konularda doktoru birebir ziyaret ederek size özel bilgi almanızı öneririz.

Ayrıntılı Bilgi İçin http://www.ismailbayram.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.