50 bin liralık faizsiz kredide yeni değerlendirme kriteri

50 bin liralık faizsiz kredide yeni değerlendirme kriteri

20 Şubat 2017 0 Yazar: admin

Ağbal, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Toplantı Salonunda, GTSO ile Gümüşhane Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, normalde kolay kolay maça gitmediğini ancak bugün Gümüşhane’de davet üzerine Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta Gümüşhanespor ile MKE Ankaragücü arasındaki müsabakayı izlediğini söyledi.

50 BİN LİRALIK FAİZSİZ KREDİDE, EKSİ BAŞVURULAR GEÇERLİ

20 ŞUBAT’A KADAR BAŞVURU ALINACAK

– “27 Şubat’ta sonuçları açıklayacağız”

Ağbal, KOSGEB üzerinden verilecek 50 bin liralık faizsiz kredi konusunda önceki müracaatların geçerli olduğunuanımsatarak, “Önceden müracaat yapan vatandaşlarımızın mevcut müracaatları değerlendirmeye tabi tutulacak. Yeni bir başvuru süreci başlattık, 20 Şubat’a kadar başvuruları alacağız.” dedi.

DEĞERLENDİRMEDE, ÇALIŞAN SAYISI VE NET SATIŞ HASILATI EN AZ OLANA BAKILACAK

Yeni başvurularda değerlendirmeyi çalışan sayısı ve net satış hasılatı en az olanları değerlendireceklerini belirten Ağbal, “Geçen defa istihdamı, geliri daha fazla olanlara sağladık bu imkanları. İşletme sayısı olarak 15 bindi ama bu defa inşallah hepsi beraber 250 bine tamamlayacağız. Dolayısıyla çok daha fazla sayıda işletmemiz bundan yararlanacak.” diye konuştu.

BU SEFER KÜÇÜK ESNAFA ÖNCELİK VERECEĞİZ

Ağbal, bu imkandan özellikle küçük işletmelerin yararlanmasını istediklerine dikkati çekerek, “Geçen defaki uygulama sırasında gördük ki belli bir gelir ve eleman çalıştırandan ziyade, aslında küçük esnafın daha fazla ihtiyacı var. Uygulamayı bu şekilde yapacağız. 27 Şubat’ta inşallah sonuçları açıklayacağız, şartları taşıyan herkes 50 bin liraya kadar olan faizsiz krediden yararlanacak. Bu önemli bir paket. Esnafımız bu imkanla mal alır, işini büyütür, yeni iş yapar piyasada biraz para dolaşır, bundan da herkes kazanır. Ekonomi de kazanır, nefes alır.” değerlendirmesinde bulundu.

Memurlar.Net - Özel