9 Ocak 2015

112 Acil Çağrı Merkezi’ndeki çalışmalar son aşamaya geldi

ile admin

SİVAS (AA) – Sivas’ta, 112 Acil Çağrı Merkezi’ndeki çalışmalarda son aşamaya gelindiği belirtildi.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kardeşler Mahallesi’nde 3 bin 500 metrekare alana 2 katlı olarak inşa edilen 112 Acil Çağrı Merkezi’nin finansmanının İçişleri Bakanlığı tarafından karşılandığı ve ihalesinin İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirildiği anımsatıldı.

Merkezde, taban granit kaplaması, elektrik tesisatı, asma tavan işlerinin tamamlandığı, pencere ve kapı kasalarının monte edildiği bildirildi. Binada, alçı, sıva, cephe giydirme, fayans ve boya çalışmalarının tamamlandığı belirtildi.

Çevre ve peyzaj çalışmaları süren 112 Acil Çağrı Merkezi’nin teknik altyapı ve sistemlerinin ASELSAN tarafından kurulacağı, merkezde Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Grup Başkanlığı’nca da çalışma başlatıldığı ifade edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi’nin gelecek ay tamamlanmasının planlandığı ifade edilen açıklamada, merkezde emniyet, jandarma, itfaiye, sağlık gibi yoğunlukla kullanılan 110, 112, 155, 156 gibi numaraların tek sistemde toplanarak sadece 112 olarak hizmet vereceği bildirildi.