22 Ocak 2016

1.KoDeSis Çalıştayı başarıyla gerçekleştirildi

ile admin

Bu kapsamda; 12-16 Ocak 2016 tarihleri arasında Antalya ilinde kamu, özel ve üniversite hastanelerinden 63 Klinik Kodlayıcı katılımıyla başarıyla 1.KoDeSis Çalıştayı gerçekleştirildi.

Söz konusu çalıştayda; KoDeSis’in çalışma sistematiği, interaktif bir yaklaşım olarak uzaktan değerlendirme de dosya incelemesi, klinik kodlama değerlendirmesinde genel yaklaşım, klinik kodlamada karşılaşılan hata türleri ve hata kategorilerinin yeniden tasnifi gibi konular ele alındı.

Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Çalıştay sonrasında elde edilen kazanımlar klinik kodlama kalitesini arttırma çalışmalarında değerlendirilecek olup, KoDeSis Uygulamasının son versiyonu ile değerlendirmelerin etkinliği arttırılacaktır.” denildi.

1kodesiscalistay.jpg

Sağlık Aktüel – www.saglikaktuel.com

saglikaktuellogo-001.png

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Sağlık Aktüel’e (www.saglikaktuel.com) aittir.  www.saglikaktuel.com biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.