‘Başhekimine ulaş’ uygulaması başladı!

‘Başhekimine ulaş’ uygulaması başladı!

12 Aralık 2014 0 Yazar: admin

Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Ferhat Korkutata, hasta ve hasta yakınlarının günlük işleyişte karşılaştıkları sorunları aşmalarına yardımcı olmak için “Başhekimine ulaş” uygulaması başlattı. Yaklaşık iki ay önce başlatılan uygulamayla hastanedeki günlük işleyişte sorunlarla karşılaşan hasta ve hasta yakınları, hastanenin web sitesi üzerinden şikayetlerini yazıyor. Yazılan şikayetler sistem üzerinden başhekimin cep telefonuna mail olarak geliyor. Şikayeti alan başhekim sorunlu birimi yönlendirdikten sonra şikayette bulunan vatandaşa geri bildirim sağlıyor.

Günlük işleyişte karşılaştıkları sorunları bildirmek isteyen vatandaşlar, hastanenin ücretsiz wifi ağından yararlanarak, şikayetlerini anında bildirme imkanı buluyor. Hastanenin çeşitli yerlerine asılan ‘Başhekimine ulaş’ broşürleri şikayette bulunmak isteyen vatandaşı yönlendiriyor. Uygulama hakkında bilgi veren Hastane Başhekimi Uzman Doktor Ferhat Korkutata, ”İnternet ortamında hastanemizin web sitesine giren hasta ve hasta yakınları, şikayetlerini yazıyor. Sisteme kaydedilen şikayetler 6 saniye içerisinde cep telefonuma mail olarak geliyor, bildirilen şikayeti ilgili birime bildirdikten sonra bildirimi yapan vatandaşa geri bildirim yapıyoruz” dedi.

 ferhat_korkutata.jpg

Hasta memnuniyeti sağlamak amacıyla uygulamayı hayata geçirdiklerini kaydeden Korkutata, “Günde yüzlerce kişi geliyor. Hastalar, hasta yakınları ve refakatçilerin karşılaştıkları sorunlara yardımcı olmak, hasta memnuniyeti sağlamak için bu uygulamayı başlattık. Bu sayede hem hastalar rahat ediyor hem hastane içerisindeki birimler daha sağlıklı çalışma yürütüyor” şeklinde konuştu.